Left menu

Eures

Eures

 

Štatistika prístupov

  pocitadlo
Eures

 

Sociálna práca v obci

Logo

 

 

Počasie

Počasie Kurima - Svieti.com

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Archiv - zverejnených informácii za rok 2018

   

  Otvorenie výstavy

  Schôdza

  Schôdza

  Viac fotiek tu ... 

   

  Kurimský šachový kráľ

  Divadelné predstavenie

  Výsledky:

  1. Jozef Harčár
  2. Adam Repka
  3. Adam Hricek 

  Viac fotiek tu...

   

  Hasičský volejbalový turnaj

  Volejbalový turnaj

  Volejbalový turnaj Volejbalový turnaj.

  Viac fotiek tu..

   

  Kurimská zábava aneb ach, tie ženy.

  Divadelné predstavenie

  Viac fotiek tu...

   

  Ustanovujúce zasadnutie

  Schôdza

  Viac fotiek tu ... 

   

  Stretnutie s dôchodcami spojené s požehnaním adventného venca.

  Stretnutie s dôchodcamiStretnutie s dôchodcamiStretnutie s dôchodcamiStretnutie s dôchodcami

  Viac fotiek tu...

   

  Jurmak 2018

  Jurmak 2018 Jurmak 2018 Jurmak 2018

  Viac fotiek tu...

   

  OZNAM

  Upriamujeme Vašu pozornosť na odvysielanú reláciu v rádiu Lumen, témou ktorej bolo pôsobenie nebohého vdp. Jozefa Pastira v Kurimskej farnosti. 

  Link na odvysielanú reláciu tu...

   

  ZŠ v Kurime vyhrala defibrilátor

  Nič v živote nemá väčšiu hodnotu ako ľudský život. Prísť však s dobrou myšlienkou oceniť školy a zároveň pomáhať zachraňovať životy pomocou automatického externého defibrilátora (AED) sa podarilo neziskovej organizácii Falck a nadácii Allianz s projektom Záchrana som ja.

  Druhý ročník súťaže bol úspešný aj pre našu ZŠ v Kurime. Žiaci 1.B a 2.A pod vedením triednych učiteliek Mgr. M. Tomkovej a Mgr. S. Poljakovej zaslali krásne publikácie s príbehmi, ktoré boli zamerané na prvú pomoc, záchranu života, prevenciu pred úrazmi a bezpečnosť na cestách. Z takmer 400 prác porota vybrala 50 ocenených a tešíme sa, že sme medzi najlepšími. 

  Slávnostné vyhodnotenie sa konalo 14.11.2018 za prítomnosti záchranárov, starostu obce J. Bartoša a riaditeľa školy Mgr. V. Urdu .Víťazné triedy dostali diplomy a škola získala AED, ktorý bude veľkou pomocou pri záchrane života pre celú obec Kurima. Žiaci prvého stupňa sa mohli tešiť aj zo zážitkového vyučovania. Záchranári si pre nich pripravili praktické ukážky prvej pomoci. Obrovským zážitkom bolaukážka simulovaného zásahu záchranárov a reálna sanitka, ktorú si mohli detailne pozrieť aj zvnútra. Peknou spomienkou na tento deň boli pre deti i fotografie s maskotom projektu. Pedagógovia si zas popoludní doplnili svoje vedomosti v kurze prvej pomoci. Vďaka všetkým organizátorom za peknú myšlienku. 

  Mgr. Marcela Tomková

  Škola - defibrilator

  Viac fotiek tu ... 

   

   

  Stopa a odkaz otca Jozefa Pastira
  článok v KN.

  Sto rokov od jeho narodenia

  Odchádzajúci rok 2018 je pre Kurimu– farnosť  obec na východe Slovenska -mimoriadny. Pripomína si 100 rokov od narodenia kňaza Jozefa Pastira a jeho požehnaných 34 rokov (1956-1990) ako farára. Viac ako desiatka kňazov, rehoľníc a zasvätených, rozídených po Európe, sa nás dnes hlási k jeho duchovnému vplyvu. V Kurime jestvuje vzácna spolupráca farnosti, obce, školy i škôlky. Terajší i predchádzajúci starosta a aj duchovní otcovia nehovoria o ideálnom spoločenstve, ale je pravdou, že spolužitie občanov, včítane Rómov, je bez väčších konfliktov a sporov. Preto sa samovoľne sa zrodil podnet hlbšie skúmať jeho život, prácu a posolstvo a vhodnou sa ukázala príležitosť „storočnica“ od narodenia.

  SympoziumSympozium starosta

  Obec a farnosť Kurima spolu s Teologickou fakultou Košice pripravili na deň patróna farnosti sv. Michala 29.9. odborné sympózium. Jeho účelom bolo čo najkomplexnejšie zhrnúť osobnosť kňaza J. Pastira, a zhromaždiť svedectvá, spomienky i fotodokumentáciu do uceleného Zborníka. Ten vyšiel v deň konferencie s úvodom samotného otca arcibiskupa – metropolitu Mons. Bobera a s jeho želaním: „Nech je tento zborník s informáciami o horlivom Božom služobníkovi povzbudením pre všetkých, ale zvlášť pre mladých kňazov.“

   

  Sympozium - kňazSympozium Fides Sympozium Kurimjan

  error loading iconCelý článok tu...

   

  Obálka knihy

   

  Takto sme športovali cez víkend.  

  Sobota

  Športový víkendŠportový víkendŠportový víkendŠportový víkend

  Nedeľa

  Športový víkendŠportový víkendŠportový víkendŠportový víkend

  Viac fotiek vo fotogalerii...

   

  Úspech našich futbalistov.

  Futbalove mužstvo

  V nedeľu 17.6.2018 sa futbalisti OFK 2010 Kurima postarali o veľký úspech, keď v kategórii dospelí vybojovali majstrovský titul v okresnej VI.lige . Stalo sa tak po tretíkrát v histórii kurimského futbalu a po sezónach 1966/67 a 1970/71 si vybojovali postup do regionálnej krajskej súťaže V.ligy. Úspech podčiarkli aj starší dorastenci U19, ktorí skončili v 3.lige VsFZ na treťom mieste.

   

  Poďakovanie

  Vážení spoluobčania, ďakujem všetkým, ktorí prišli voliť, čím prejavili svoju ochotu a zodpovednosť podieľať sa na spravovaní našej obce, pretože najväčším delegátom moci je občan.

  Bez ohľadu nato, ktorým kandidátom ste dali svoj hlas, rešpektujem rozhodnutie každého zo zúčastnených voličov. Osobne chcem poďakovať za moju podporu, ktorú vnímam s veľkým rešpektom a pokorou.

  Je to pre mňa inšpirujúce a zaväzujúce do ďalšej práce spolu s poslancami, pracovníkmi obce a hlavne s každým z Vás a pre Vás Kurimčanov a pre našu Kurimu. 

  S úctou starosta obce Kurima Bartoš Ján.

  Výsledky volieb poslancov obecného zastupiteľstva a volieb starostu obce

   

  error loading icon

  Viac informácií najdete tu...

   

   

  Najstaršia občanka

  Starosta obce Ján Bartoš, spolu so svojim zástupcom Róbertom Vujčíkom, navštívili najstaršiu občianku obce Kurima pani Helenu Lastivkovú, ktorá sa v týchto dňoch dožila vzácnych 102 – rokov. Srdečne ju pozdravili, zablahoželali jej a poďakovali za celoživotnú prácu a popriali jej spokojnú starobu.  

  102 ročná babka Lastivková 102 ročná babka Lastivková102 ročná babka Lastivková102 ročná babka Lastivková

  Po kliknuti na fotku sa zväčši.

   

  Starší dorast U19 OFK 2010 Kurima druhý na halovom turnaji OBFZ ! 

  Naši futbaloví starší dorastenci - U19 skončili na turnaji ObFZ v Bardejove na 2.mieste. Skupinu po výsledkoch : OFK- Hažlín 2:0, OFK - Osikov 3:0, OFK - Malcov 4:1 a OFK - Lopúchov 7:0 suverénne vyhrali,keď vyhrali všetky zápasy so skóre 16:1. V semifinále po remíze 0:0 so Šibou postúpili 3:2 na pokutové kopy. Vo finále sme po remíze 1:1 s Gerlachovom prehrali na pokutové kopy 1:2 a skončili na 2.mieste. Tento úspech venujeme Martinovi Murckovi. Maťo sme s Tebou a prajeme skoré uzdravenie !

  Tento úspešný výsledok vybojovali : Pavol Minčák, Marián Valkučák (1 gól), Ján Hajduk (1g), Martin Paľa (2g), Kristián Sokol (1g), Tomáš Minčák (1g),Jakub Hudaček (3g), Dávid Tuch (1g), Erik Balušinský (4g), Jozef Kraus (2g), Kristián Hegeduš (1g) 

  Turnja BardejovTurnja CFT Academy Polsko

  Kliknutim na foto sa fotka zväčší.

   

  Medzinárodný úspech našej futbalovej akadémie. 

  V nedeľu 11.2.2018 sa naša futbalová akadémia CFT OFK 2010 Kurima v kategórii U10 zúčastnila na medzinárodnom futbalovom turnaji v Poľskom mestečku Biecz a v konkurencii 8.družstiev skončila na peknom 3.mieste. O tento úspech sa zaslúžili hráči: Samuel Kočiščák, Lukáš Martiček, Sebastián Murcko, Filip Uhrin, Markus Čorba, Matej Čorba, Ján Paľa, Natália Paľová, Nicol Knapová, Sebastián Čižmár, Eduard Petruš. Je to prvý takýto medzinárodný úspech v tejto kategórii v krátkej histórii CFT Akadémie Kurima. 

  Turnja CFT Academy PolskoTurnja CFT Academy PolskoTurnja CFT Academy PolskoTurnja CFT Academy Polsko

  Kliknutim na foto sa fotka zväčší.

   

  Futbalová akadémia – CFT Academy Kurima
  mala svoj Family day.

  V piatok 29.12.2017 sa v telocvični ZŠ v Kurime stretli rodičia a deti futbalovej akadémie na spoločnom dni plnom hier a futbalu – family day. Deti predviedli prítomným ukážky z toho, čo sa za necelý rok v tréningoch naučili, potom si zahrali prehadzovanú a futbal proti rodičom a medzi sebou.

  CFK academy

  Aj rodičia si vyskúšali cvičenia z tréningov detí. Nasledovali zápasy mamky – ockovia a všetci spolu si tak užili kopec zábavy. V neutíchajúcej bojovnosti ani kopance neboleli, lebo každý končil úsmevom a objatím, či pohladkaním. Rodičia pripravili aj bohaté občerstvenie, aby si športovci doplnili vydané kalórie a energiu. Výborný guľáš pripravil dedo Murcko. Športovcov navštívil a prihovoril sa im aj starosta obce Kurima Ján Bartoš.

  CFT academy

  Záver roka tak aj naši najmenší futbalisti s rodičmi ukončili športom a zábavou so snahou o naplnenie hesla CFT - Radosť z futbalu už od malička.

  CFT academy

  Informácie o tejto akadémii nájdete aj na stránke www.cftacademy.sk, alebo facebooku.

   

  Obec Kurima
  Zastúpená starostom obce Jánom Bartošom
  zverejňuje

  Oznámenie o zámere predaja majetku obce priamym predajom.

  error loading iconCelé znenie

   

   

  Deň Matiek

  Den Matiek

  Viac fotiek tu...

   

  Vážení navštevnici našej web stránky.

  Chceme upriamiť Vašu pozornosť na magazín o živote v regiónoch, ktorý ma názov

  "Ahoj Slovensko"

  a bol vysielaný stredu, 24.1.2018 o 17:45 hod. na STV2. Časť tejto relácie bol venovaný aj dianiu v našej obci Kurima.

  Môžete si pozrieť v archíve STV2 na tomto odkaze zo začiatkom 2.min. 5sec.:

  Link tu...

   

  Marec - Mesiac knihy

  Prečo je marec mesiac knihy? 

  Marec je mesiac knihy už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu. Cieľ bol jednoduchý – podpora trvalého záujmu o knihy.
  Martin Hrebenda Hačavský (10. 3. 1796 – 16. 3. 1880) bol šíriteľom slovenskej a českej knihy. Narodil sa a aj zomrel v marci. Paradoxne bol slepý, to mu však nebránilo venovať sa zbieraniu kníh a ich zachraňovaniu. Medzi vlastencov a vzdelancov roznášal nové slovenské knihy. Rozširovaním obľúbených kalendárov a populárnej spisby medzi pospolitým slovenským ľudom sa zaslúžil, že aj chudobní a nevzdelaní ľudia spoznávali knižnú kultúru a získavali prehľad o verejnom dianí. Svoju súkromnú zbierku kníh daroval Matici slovenskej a prvému slovenskému Gymnáziu v Revúcej.
  Do mesiaca knihy vhodne zapadol aj Týždeň slovenských knižníc, ktorý vyhlásila Slovenská asociácia knižníc v roku 1999 a pravidelne sa organizuje posledný marcový týždeň.

       Knihy  na čítanie si môžete požičať  aj v našej obecnej knižnici v čase  od 13,00 - 16,00 hod. počas celého roka.

   

   

  Obec Kurima zverejňuje

  v nadväznosti na § 9a ods. 8/e zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších predpisov oznámenie o zámere prevodu nehnuteľného majetku obce z dôvodu hodného osobitného zreteľa v k.ú. Kurimy.

  error loading iconCelý zámer

   

  Obec Kurima 

  podľa ustanovenia § 9a ods. 9 písm. c zák. č. 138/1991 Zb. o majetku obcí v znení neskorších zmien a doplnkov  

  zverejňuje

  Zámer dlhodobo prenajať nehnuteľný majetok obce Kurima z dôvodu hodného osobitného zreteľa 

  error loading icon Celý dokument tu ...

   

   

  right panel

  Hlásenie obecného rozhlasu

  Link na registračný formulár zasielanie sms tu...
  Ikona dotaznik

  Rozhlas

  Hlásenie obecného rozhlasu si môžete vypočuť po kliknuti na ikonu

  Pridali sme nové videa
  z pamiatok Kurimy
  a
  z Dni Kurimy.

  Môžete si ich pozrieť vo videozóne, alebo kliknutím na tento odkaz

  Klik tu...

  Kontakt
  Obecný úrad Kurima
  ul. Klepár 1
  086 12 Kurima
  mail: oukurima@stonline.sk
  mail: ou@kurima.eu
  internet: www.kurima.eu
  IČO: 00322245
  DIČ: 2020623209
  Bankové spojenie:
  SK11 5600 0000 0036 2111 3001

  Bulletin o našej obci v digitálnej podobe

  Buletín

  Fond

  Pečať rozvoja
  obcí a miest 2016

  Fond

  Čítaj viac...

  Náš partner


  Moszczenica

  Družobné podujatia
  Základné informácie
  Okres: Bardejov
  Mikroregión: Stredná Topľa
  Prvá písomná zmienka: 1270
  Nadmorská výška: 207 n.m.
  Počet obyvateľov: 1114
  Výmera katastra: 1589 ha

  Zaujímavé odkazy
  http://www.saris.eu.sk/kurima/
  http://kurima.e-obce.sk/
  http://www.malovanemapy.sk/ horny_saris/
  http://uzemneplany.sk/

  Ďalšie odkazy

  Kliknite pre načítanie mapy
  Interaktívna maľovaná mapa Bardejov a okolie

  MAPA: © Vydavateľstvo CBS
  www.malovanemapy.sk